Mała kuchnia w bloku

Nowoczesne wersje blatów kuchennych – estetyka i funkcjonalność

Blat kuchenny to niezwykle ważny element wyposażenia kuchni, a od jego wyboru zależy nie tylko jej funkcjonalność, ale również wygląd. Warto więc zastanowić się, w jaki sposób połączyć ze sobą wymagania dotyczące estetyki i praktyczności w tym pomieszczeniu. Jaki blat kuchenny sprawdzi się w nowoczesnej i modnej kuchni?

Trendy w projektowaniu mebli do funkcjonalnej kuchni

Modna kuchnia to dziś przestrzeń otwarta, której elementy wyposażenia są przede wszystkim praktyczne. Zauważyć można coraz częstsze wykorzystywanie solidnych materiałów, łatwych w czyszczeniu oraz odpornych na uszkodzenia. Z praktycznym aspektem kuchni, w której przebywamy każdego dnia, wiąże się jej indywidualny charakter. Nie jest to jednak element związany wyłącznie z meblami do zabudowy wymierzonymi idealnie do wymiarów pomieszczenia. Istotny jest także ich design. Biel, która wręcz dominowała w naszych kuchniach przez kilka ostatnich lat, powoli ustępuje ciemnym i głębokim odcieniom zieleni, czerni, grafitu lub brązu.

Jak powinien wyglądać idealny blat kuchenny w nowoczesnym domu?

Nowoczesne wersje blatów kuchennych powinny być wytrzymałe i trwałe, dzięki czemu kuchnia prezentuje się dobrze przez lata bez względu na intensywność użytkowania. Jakość użytego materiału ma zatem bardzo duże znaczenie. Popularnym rozwiązaniem są blaty z płyty laminowanej. Ich odporność na wysokie temperatury, wilgoć oraz zarysowania pozwalają wykorzystać je w dowolnych aranżacjach.

Blaty robocze poprzez dużą powierzchnię najczęściej nadają wyraźnego akcentu całej kuchennej aranżacji, dlatego ich stylistka powinna być odpowiednio dobrana do mebli i pozostałych elementów wyposażenia. Warto pamiętać, że w kuchennych wnętrzach wciąż pojawiają się elementy inspirowane drewnem i kamieniem. Tego typu kolorystyka pozwala projektować przestrzeń minimalistyczną i elegancką.

Modna kuchnia z blatami roboczymi ABS Square Edge

Blaty robocze ABS Square Edge idealnie wpisują się w obecny trend kuchni praktycznej. Powierzchnie inspirowane kamieniami szlachetnymi oraz drewnem uzupełniają nowoczesne i minimalistyczne aranżacje, na które decyduje się coraz więcej projektantów. Dostępne odcienie grafitu, brązu i czerni pozwalają zaprojektować kuchnie zgodnie z jasnym lub ciemniejszym wystrojem wnętrza. 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *