Jakie elementy dekoracyjne sprawdzą się w łazience?

Łazienka jest miejscem funkcjonalnym, ale równie ważna jest dekoracja łazienki. Warto zastanowić się, co będzie pasowało do tego miejsca jako największa ozdoba.

Lustro prawdę powie

Lustra są bardzo ważnym elementem łazienki, niezbędnym do wykonania części czynności związanych z kosmetyką i higieną. Może być jednak również niezwykłą ozdobą. Lustro i oświetlenie lustra pozwala uzyskać wiele ciekawych efektów. Na przykład dostępne są lustra z tak zwaną głębią. Dają one złudzenie, że w środku lustra jest nieskończona przestrzeń.

Takie rozwiązanie nie tylko efektownie wygląda, ale również powiększa optycznie łazienkę. Innym ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie świateł i taśm ledowych. Pozwala to stworzyć niezwykłą atmosferę w łazience, szczególnie przy użyciu świateł kolorowych. Ciekawą ozdobą łazienki są światła wbudowane w kafelki lub sufit podwieszany. Jednak decyzję o takim rozwiązaniu w łazience trzeba podjąć już na etapie budowy łazienki.

Łazienka

Łazienka

Motywy

Łazienka jest miejscem, gdzie ozdoby powinny być wykonane z solidnych materiałów. Nie jest na przykład dobrym pomysłem wieszanie przedmiotów, które są wykonane z drewna. Para wodna i temperatura wkrótce sprawią, że farba z ozdób zacznie schodzić, a nawet pojawi się grzyb. Ozdoby powinny być ceramiczne, wykonane z naturalnych kamieni, metalu, najlepiej chromowanego.

Wobec tego najlepiej jako ozdoby sprawdzają się po prostu wykończenia przedmiotów, które są niezbędne w każdej łazience. Są to na przykład ozdobne kurki, krany, prysznice, wanny, przybory do higieny, mydelniczki z dozownikiem, mydelnice. W specjalnych pudełkach możemy przechowywać przedmioty, które powinny być ukryte przed spojrzeniem innych.

Ozdobą mogą być naturalne kamienie półszlachetne, albo figurki przedstawiające postacie związane z wodą lub postacie aniołków. Możemy również w łazience powiesić na przykład naturalne muszle, kamienie zebrane nad morzem, regularnie ukształtowane przez piasek. Ciekawym pomysłem jest wykończenie niektórych miejsc łupkiem skalnym.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *