Szezlong czy tapczan?

Wystrój pokoju to nie lada wyzwanie. Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest wybór siedzeń do niego. Szezlong w pokoju to rozwiązanie modne, ale nie wszędzie pasuje, natomiast tapczan wydaje się zbyt pospolity. Sami musimy zadecydować co lepiej pasuje do naszego stylu.

Szezlong

Szezlong

Tapczan w pokoju

Tapczan ma u nas zdecydowanie dłuższą tradycję. Jest również funkcjonalny. Może pełnić rolę zarówno siedziska, jak i miejsca do snu. Tapczany nadają się wszędzie tam, gdzie często przebywają ludzie, w tym goście. Jeśli nasz salon jest pokojem, w którym oglądamy telewizję, jemy, gdzie bawią się dzieci, przebywają zwierzęta domowe, to lepszym rozwiązaniem jest oczywiście tapczan.

W pokoju tym możemy również położyć do snu gości, którzy zdecydowali się zostać na noc. Tapczan jest wygodny, odpowiedni nawet do poobiedniej drzemki. Tapczany to również dodatkowe miejsce na ukrycie różnych przedmiotów, pościeli, poduszek, koców, ale również na przykład ubrań letnich w czasie zimy. To rozwiązanie do małego mieszkania, gdzie dużo się dzieje.

Szezlong w salonie

Szezlongi to znacznie bardziej wyrafinowany mebel niż tapczan. Nadaje się do większych, eleganckich klasycznych wnętrz. Jeśli w salonie jedynie przyjmujemy gości lub pijemy popołudniową herbatę, czytamy książkę lub gazetę, to jest to doskonały mebel. Nie nadaje się jednak do tego, by wygodnie na nim wypocząć lub spędzić noc, ze względu na niewielkie wymiary.

Mebel ten pełni rolę głównie ozdobną, dlatego nie powinien być nadmierne eksploatowany, to znaczy nie powinny na nim spać zwierzęta. Tapicerka mebla dosyć szybko się wyciera i pruje, jeśli jest używana niezgodnie z przeznaczeniem. Poza tym szezlong to mebel dość wysoki. Odpowiednim miejscem dla szezlonga jest oprócz salonu na przykład pobliże kominka.

Doskonale sprawdza się w towarzystwie naturalnych skór, na przykład owczych, lub puszystych dywanów. Szezlongi spełnią swoje zadanie również jako mebel ogrodowy, tarasowy lub przy prywatnym basenie lub oranżerii.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *