Czy warto zatrudnić projektanta wnętrz?

Mieszkanie powinno być wygodne, ale również modne i cieszyć oko. Wydaje się, że to właściciele mieszkania najlepiej wiedzą, co zrobić, by mieszkać wygodnie. Ale często nie zdają sobie sprawy z tego jak wiele przestrzeni tracą.

Projektant wnętrz – zalety

Polacy przyzwyczajeni są do samodzielności, wszak wszystko kosztuje. Zatrudnienie projektanta wnętrz ma jednak wiele zalet. Jedną z nich jest paradoksalnie oszczędność, nie tylko pieniędzy ale czasu. Pamiętajmy, że mamy do czynienia z profesjonalistą, który orientuje się w cenach, zniżkach, okazjach, a także doskonale zna wszystkie miejsca, gdzie możemy taniej uzyskać poszukiwany towar.

W ostatecznym rozrachunku uzyskujemy efekt bardzo zbliżony do naszej wizji, ale znacznie tańszy w realizacji. Ponadto oszczędzamy czas, nie musimy sami jeździć po sklepach, szukać internecie i dowiadywać się. Projektant czuwa również nad realizacją.

On bierze na siebie dopilnowanie zatrudnionych pracowników oraz przebieg prac, podczas gdy mieszkańcy domu lub mieszkania nie muszą przebywać w pobliżu. Dzięki temu życie zawodowe lub rodzinne nie jest zakłócone, a jednocześnie istnieje pewność, że nie dojdzie do pomyłki, a jeśli pojawi się jakieś nieporozumienie, zostanie w porę wychwycone.

Projektowanie wnętrz

Projektowanie wnętrz

Kiedy lepiej nie korzystać z projektanta?

Musimy pamiętać, że projektant oznacza współpracę z drugą osobą. Jeśli mamy swoją wizję, której chcemy bronić i nie jesteśmy w ogóle skłonni do kompromisu, to współpraca z projektantem nie będzie przebiegała poprawnie. Owszem, wysłuchuje on tego i głównie opiera się na wizji właścicieli mieszkania, ale również proponuje inne, bardziej atrakcyjne, ergonomiczne i poprawne rozwiązania.

Niekiedy realizacja marzenia, którym żyło się przez kilka lat nie jest w ogóle w danym miejscu możliwa. Musimy zaufać obcej osobie, że wie, co robi i efekt będzie odpowiedni, a mieszkańcy zadowoleni. Bez tego współpraca z pewnością nie powiedzie się.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *