Sposoby na czyszczenie tapicerki

Efekt wypucowanego samochodu od zewnątrz psuje brudna tapicerka samochodu. Niestety nie każdy wie jak wyczyścić tapicerkę, jest to zadanie dosyć trudne, ponieważ powinna ona być czysta, a jednocześnie szybko wyschnąć.

Tapicerka

Tapicerka

Pianki do prania tapicerki

Na rynku spotkamy się z wieloma specjalistycznymi chemikaliami do usuwania zabrudzeń z tapicerki. Są do użycia w specjalnej piance, lub po rozrobieniu z wodą tworzą pianę. Piana skutecznie usuwa zabrudzenia, jednocześnie nie przemaczając tapicerki. Wystarczy zostawić uchylone okno, aby wilgoć szybko wyparowała.

Do prawidłowego wyczyszczenia samochodu będzie potrzebny również odkurzacz. Jeszcze przed wykorzystaniem środka czyszczącego należy dokładnie poodkurzać wnętrze samochodu z piasku, zanieczyszczeń, psiej sierści. Następnie nakładamy środek myjący.

Najlepiej zrobić to za pomocą gąbki i jak najdokładniej na całej powierzchni tapicerki. W przeciwnym razie po zabiegu część może być w nieco innym odcieniu. Po jakimś czasie należy ponownie dokładnie odkurzyć wnętrze samochodu. Jest to relatywnie najszybszy sposób na pozbycie się zanieczyszczeń.

Oddanie samochodu do profesjonalnego czyszczenia

Aby dokładnie pozbyć się zanieczyszczeń oraz plam niekiedy nie wystarczy samo domowe czyszczenie. Rzadko robimy to regularnie, jedynie wtedy, gdy pojawiają się zanieczyszczenia z jedzenia, zakupów. Warto raz na jakiś czas zastosować profesjonalne czyszczenie. Używa się podczas niego specjalnych odkurzaczy piorących. Możemy kupić odkurzacz piorący, albo oddać samochód do czyszczenia. Usługa kosztuje około 150 złotych.

Cena ta nie jest wysoka, ponieważ podobnie kosztuje zakup odpowiedniej ilości pianek czyszczących do tapicerki, z tym, że efekt jest o wiele lepszy. Samochód po takim zabiegu wygląda w środku jak nowy. Ponadto przyjemnie pachnie. Taki zabieg jest w stanie zniwelować na przykład odbarwienia z dymu papierosowego, jeśli poprzedni właściciel auta nałogowo palił, a także zanieczyszczenia powstałe przez kilka lat użytkowania samochodu.

 

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *