Czy szklane ławy są bezpieczne?

Czy szklane ławy są bezpieczne?

Obowiązkowym meblem salonowym jest ława. Dobra ława powinna posiadać dwie najważniejsze cechy, musi być funkcjonalna i elegancka. Pamiętać należy, że to tylko dodatkowe wyposażenie salonu, nie powinna być widoczna na pierwszym planie, a wzornictwo i kolorystyka musi współgrać z całym umeblowaniem i aranżacją wnętrza.

Szklany stół

Szklany stół

Z jakiego materiału wybrać ławę?

Zazwyczaj ławy produkowane są z dwóch rodzajów materiałów: drewna lub materiału drewnopodobnego, oraz szkła.
Ławy drewniane lub drewnopodobne nadają uczucie ciepła i przytulności całemu wnętrzu. Dosyć łatwo jest je utrzymać w czystości, a jeśli jej wykończenie jest matowe, dodatkowo unikniemy efektu smug i zbierania się kurzu.
Ławy wykonane ze szkła sprawiają wrażenie bardzo eleganckiego mebla, podkreślają nowoczesny design salonu, a dzięki niebanalnym kształtom są bardzo oryginalne.

Wady i zalety szklanych ław

Z pewnością największą zaletą jest jej oryginalność i modny wygląd. Na pierwszy rzut oka zdaje się być lżejsza i mniej toporniejsza od tradycyjnej ławy drewnianej, co nadaje jej lekkości i zgrabności. Jeśli chodzi o wytrzymałość, to większość jest wykonana ze szkła hartowanego, jest więc w miarę odporna na uderzenia.

Największą wadą jest trudność z utrzymaniem jej w czystości, mimo, że czyści się bardzo łatwo płynem do mycia szyb, jednak trzeba ten zabieg bardzo często powtarzać, ponieważ stawiane na niej naczynia, czy też odciśnięte ślady palców, są bardzo widoczne. Kolejnym mankamentem są pojawiające dosyć szybko zarysowania powierzchni, których niestety niczym nie usuniemy. Alternatywą są kolorowe podkładki, które dodatkowo dodadzą niewątpliwego uroku.

Czy szklane ławy są bezpieczne?

Jeśli mamy małe dzieci, to oprócz wyglądu musimy kierować się również bezpieczeństwem. Oczywiście, że mogą być one całkowicie bezpieczne, pod warunkiem, że wykonane są z odpowiedniego materiału, w tym przypadku ze szkła hartowanego oraz czy nie ma ostrych krawędzi, muszą być zaokrąglone. Ważna jest także stabilność ławy.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *