Tradycyjny motyw w designerskich meblach

Tradycyjny motyw w designerskich meblach

Co warto wiedzieć o designerskich meblach? Jakimi cechami się wyróżniają?

Nie od dziś wiadomo, że wyposażenie wnętrza i jego wystrój mają ogromny wpływ na to, jak się w nim czujemy. Meble w naszym domu powinny wywoływać w nas pozytywne emocje oraz dodać wnętrzu niebanalnego charakteru. Dlatego też warto zainwestować w designerskie meble.

Odznaczają się one przede wszystkim prostotą, funkcjonalnością i wygodą użytkowania. Nie posiadają one zbędnych ozdobników czy dekoracji. Charakteryzują się raczej prostotą i minimalistycznym stylem. Są one niezwykle uniwersalne i pasują do każdego wnętrza, począwszy od surowych z białymi ścianami, kończąc na tzw. pałacowym stylu.
Designerskie meble to nie tylko atrakcyjny wygląd, ale także ich funkcjonalność. Nie są to tylko zbędne gadżety, w praktyce powinny być łatwe do dopasowania ich z całym wystrojem wnętrza.
Meble o modnym designie z założenia muszą być również wygodne i praktyczne, a materiał z którego zostały wykonane, najwyższej jakości i estetyczne w każdym detalu.

Nowoczesne meble

Nowoczesne meble

Patchworkowe meble – tradycyjny motyw w designerskich meblach

Patchwork to metoda szycia, w której łączy się niewielkie, geometryczne kawałki tkanin, tworząc w całości całkiem nowy wzór.
Stał się on inspiracją dla wielu projektantów wnętrz, tworząc niepowtarzalne połączenie tradycji i nowoczesnego designu. Patchwork sprawdza się we wzornictwie tkanin obiciowych, miły w dotyku materiał o tradycyjnych wzorach świetnie wygląda na nowoczesnych krzesłach, fotelach czy sofach.

Warto zadbać o to, żeby kilka kolorów z patchworkowego wzoru pojawiło się także w innych meblach wystroju, na przykład komodzie czy dywanie, co pozwoli na zachowanie spójności wnętrza.
Ciekawym rozwiązaniem są również szafki czy komody, których fronty są w różnych odcieniach drewna, daje to wrażenie naturalnego patchworku stworzonego przez samą matkę naturę.

Zalety nowoczesnych mebli designerskich sprawiają, że wnętrze prezentuje się bardzo ciekawie i stanowi ciekawą alternatywę dla standardowego wyposażenia.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *