nowoczesne meble ogrodowe

Nowoczesne meble ogrodowe

W przypadku wyboru mebli ogrodowych nie ma znaczenia jak wielki jest areał naszego ogródka. Bardziej istotne jest to jakie będzie przeznaczenie naszego ogrodu – czy będzie to miejsce spotkań z przyjaciółmi czy też nasza osobista oaza spokoju. W każdym przypadku ważne jest, by zaopatrzyć się w nowoczesne meble ogrodowe, które sprawią, że przebywanie w tym miejscu będzie przyjemnością.

Meble do ogrodu – najważniejsze cechy

Dobierając meble trzeba zwracać uwagę nie tylko na ich wygląd, ale także funkcjonalność. Nowoczesne meble ogrodowe muszą być wygodne oraz wytrzymałe, a także odporne na wszelkiego rodzaju czynniki pogodowe. Jeżeli chodzi o materiał wykonania mebli to najczęściej wybiera się drewno tekowe, rattan oraz plastik, ze względu na ich trwałość oraz odporność na różne warunki atmosferyczne. Należy również pamiętać o przechowywaniu mebli na okres zimowy, a więc odpowiednim ich zabezpieczeniu przed zimą oraz konserwacji.meble ogrodowe

Jakie meble powinny znaleźć się w ogrodzie?

W ogrodzie powinno się znaleźć miejsce do wygodnego siedzenia lub leżenia. Może to być kanapa wykonana w nowoczesnym stylu, tudzież bardzo wygodny i popularny pośród dzieci hamak. Ponadto warto pomyśleć o miejscu do grillowania – a więc wyposażeniu ogrodu w stolik oraz krzesełka. Z resztą samo urządzenie do grillowania dobrane w odpowiedni sposób może być ozdobą naszego ogrodu. Obecnie bardzo modne są grille wykonywane samodzielnie, z przeróżnych materiałów – cegieł, pustaków czy kamienia, które wyglądają bardzo designersko.

Meble do ogrodu to również wszelkiego rodzaju sprzęty, które służą do zabawy naszych najmłodszych – huśtawki i trampoliny, które stworzą z naszego ogrodu prawdziwy plac zabaw.

Bardzo funkcjonalnym i użytecznym meblem ogrodowym będzie również stylowa, elegancka skrzynia, w której można przechowywać różnego rodzaju artykuły służące do grillowania, sprzęt ogrodniczy czy sprzęt sportowy często używany podczas ogrodowych zabaw np. zestaw do badmintona czy siatkę do gry w siatkówkę.

Świetnym i nowoczesnym pomysłem na wypoczynek w ogrodzie jest zaopatrzenie się w narożnik technorattanowy, z dodatkowym fotelem, pufami i stolikiem kawowym. Takie rozwiązanie oferuje dużo miejsc siedzących i daje możliwość zestawiania go w różnych konfiguracjach. Technorattan jako materiał  jest odporny na deszcz oraz promieniowanie UV i ponadto w łatwy sposób się go utrzymuje w czystości. Do tego zestawu koniecznie należy dodać kilka miękkich poduszek i otrzymuje się doskonałe miejsce do wypoczynku po trudach dnia codziennego.

Nowocześnie wyposażony ogród to także odpowiednio dobrane kształty i kolory. Jeśli ogród jest zbudowany z łuków i delikatnych załamań wówczas dobrze jest wybrać meble ogrodowe okrągłe, delikatne, o kolorystyce stonowanej. Z kolei w przypadku, gdy ogród zbudowany jest na bazie ostrych kształtów i kolorów to również meble powinny być do tego dopasowane swoją jaskrawością, zaś w kształcie powinny być bardziej kanciaste.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *