Przedpokój

Przedpokój wizytówką domu – jak go urządzić?

Przedpokój jest ważną przestrzenią w każdym domu oraz mieszkaniu – to pierwsze pomieszczenie, w którym przebywamy wchodząc do środka. Oznacza to, że nie tylko my sami będziemy mogli go podziwiać, ale każdy kto nas odwiedzi również będzie miał taką możliwość. Warto więc poświęcić jego aranżacji trochę więcej czasu tak, aby był jednocześnie przemyślany i funkcjonalny i estetyczny.

Odpowiednie kolory oraz oświetlenie

Kolorystyka ścian w przedpokoju jest bardzo istotna, dzieje się tak dlatego, ponieważ zwykle to pomieszczenie pozbawione jest okien – zatem brakuje w nim dopływu naturalnego światła. Jeśli dodatkowo nasz przedpokój jest dość niewielki lub wąski – na pewno powinniśmy wybrać zarówno jasny kolor ścian, jak i podłogi – po to, by móc optycznie go powiększyć. Ogromne znaczenie ma także oświetlenie, oprócz jednego, centralnego źródła światła warto zadbać o oświetlenie dodatkowe np. halogeny wpuszczone w sufit.

Przedpokój

Przedpokój

A jakie meble do przedpokoju będą najlepsze?

Możemy zdecydować się na komplety mebli do przedpokoju, gdzie w ramach zestawu mamy wszystkie elementy, które w takim pomieszczeniu na pewno powinny się znaleźć – funkcjonalna garderoba, pojemna szafka na buty, czy lustro. To gwarantuje spójną koncepcję wnętrza. Funkcjonalnym meblem z pewnością okaże się też pufa lub ławeczka, na której możemy przysiąść zakładając lub zdejmując buty. Zarówno domownicy, jak i goście na pewno docenią także stojak na parasole, a także nawet niewielkich rozmiarów komodę, gdzie można położyć klucze, schować torby na zakupy, a także inne rzeczy, które zazwyczaj są nam potrzebne zaraz przed wyjściem z domu.

Przyda się także szafa lub garderoba

Gotowe zestawy mebli do przedpokoju często posiadają szafę lub też garderobę – to doskonałe miejsce na ubrania wierzchnie, ale nie tylko – może to być dodatkowa przestrzeń do przechowywania wszystkiego, co w domu niezbędne, a więc pościeli, zasłon i firan, koców oraz zwykłych ubrań domowników. A miejsc do przechowywania nigdy zbyt wiele, zwłaszcza jeśli w mieszkanie zamieszkuje wiele osób.

Stylistyka i dekoracje

Przedpokój to także miejsce, które warto wzbogacić różnego rodzaju dekoracjami, które dodadzą mu niepowtarzalnego charakteru. Na ścianach możemy powiesić ramki ze zdjęciami, które sprawią, że pomieszczenie nie będzie już tak zdepersonalizowane i nabierze przytulnego charakteru. Nawet, jeśli nasz przedpokój nie jest mocno nasłoneczniony – warto pomyśleć o roślinach. One także, ulokowane w eleganckich lub kolorowych donicach, sprawiają, że przestrzeń wydaje się znacznie bardziej przytulna i komfortowa.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *