sklep modelarski

Mała kuchnia w bloku

Gdy kupujemy mieszkanie w bloku, nie mamy zbyt wielkiego wpływu na rozmiary naszej kuchni. Zwłaszcza w budynkach wielorodzinnych często możemy spotkać się z pomieszczeniami do gotowania, które są niewielkich rozmiarów. Mamy wtedy dwie opcje albo zdecydować się na kosztowny remont, albo też podjąć „wyzwanie” i spróbować urządzić mały kuchenny metraż. My podpowiemy Wam, jak wykorzystać maksymalnie kuchenną przestrzeń, którą dysponujecie.

Mała kuchnia – pierwsze kroki, czyli o czym należy pamiętać?

Podstawą dla dobrej aranżacji małej kuchni jest oczywiście odpowiednie ustawienie mebli. Tutaj przyda się pomoc obeznanej osoby, która pomoże dobrać nam najbardziej optymalne rozwiązanie. Mała kuchnia może wymagać zamówienia mebli na wymiar. Nie są one znacznie droższe od tych gotowych, które zakupimy w sklepach, jednak z pewnością umożliwią nam lepsze dopasowanie do niewielkiej przestrzeni, jaką dysponujemy.

Mala kuchnia w bloku

Gdy już układ kuchni mamy obmyślony, warto jest zastanowić się nad jej kolorystyką. W tej kwestii możemy sporo „zawalczyć” o optyczne powiększenie niewielkiej przestrzeni kuchennej. Oczywiście warto jest tutaj postawić na kolory jasne, które naturalnie wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie chcemy uzyskać złudzenie większego pomieszczenia. Jedną ze ścian możemy pomalować na ciemniejszy kolor, co pozwoli nam na uzyskanie ciekawego efektu, a pomieszczeniu nada głębi. Dobrym pomysłem jest również zdecydowanie się na jaśniejsze od ścian listwy i podłogę w podobnym kolorze.

Dekoracje i jak wypełnić przestrzeń?

Mając niewielką przestrzeń do dyspozycji, każdy jej centymetr będzie dla nas „na wagę złota”, gdyż z pewnością posłużyć się do przygotowywania posiłku. Dlatego w małej kuchni nie należy przesadzać z ilością dekoracji. Jeśli zależy nam na ozdobieniu pomieszczenia postawmy na dodatki naścienne, które nie będą zajmować nam miejsca na blacie. Główną ozdobę małej kuchni powinny stanowić jednak dobrze dobrane meble i jej wykończenie (ściany, podłogi).

Schowajmy wszystkie sprzęty i akcesoria, to z pewnością pozwoli nam zaoszczędzić kilka dodatkowych centymetrów przestrzeni.

Pomyślmy nad AGD

Każdy element małej kuchni powinien być przemyślany. Przed wyruszeniem na zakupy zastanówmy się, jakich sprzętów potrzebujemy w swojej kuchni i z czego będziemy korzystać. Dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na AGD w zabudowie, które będzie nie tylko prezentować się nowocześnie i atrakcyjnie, ale również będzie idealne dla małej kuchni – gdyż nie będzie zajmować dodatkowego miejsca.

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *