Szafki nocne

Szafki nocne jako niezbędny element wyposażenia każdej sypialni

Jak wskazują liczne badania naukowe, przesypiamy ponad 1/3 swojego życia. Oczywiście zwykle czas ten spędzamy w swojej sypialni, w wygodnym i ulubionym łóżku. Dlatego tak ważne jest, aby sypialnia była odpowiednio zaprojektowana i wyposażona. Dotyczy to nie tylko koloru ścian, ale i doboru oraz rozmieszczenia mebli. W tym również tych mniej oczywistych, jak stoliki i szafki nocne.

Aranżacja sypialni

Zwykle, kiedy planujemy wyposażenie sypialni, myślimy przede wszystkim o zakupie najbardziej podstawowych mebli w rodzaju łóżka, szafy czy toaletki. Przy takim zestawie mebli bardzo szybko zaczyna nam czegoś brakować. Dostrzegamy pewne luki w wyposażeniu, których zapełnienie zapewni nam lepszy komfort wypoczynku i uzupełni nasze wnętrze. Zaczynamy rozglądać się za dodatkami, których na szczęście każdy profesjonalny internetowy sklep z meblami jest pełen. W ramach doposażania naszej sypialni kupujemy często stojące lub wiszące lustra, ławy lub inne siedziska oraz stoliki i szafki nocne. Warto zainwestować zwłaszcza w te ostatnie, ale pamiętając, że ich dobór musi być uwarunkowany możliwościami i obraną stylistyką wnętrza.

Szafki nocne

Szafki nocne

Szafki nocne klasyczne, wolnostojące

W ofertach większości internetowych sklepów z meblami dominują przede wszystkim klasyczne szafki nocne wolnostojące, które – nawet jeśli stanowią część całego kompletu mebli sypialnianych – z powodzeniem mogą być dobierane oddzielnie i ustawiane praktycznie w dowolnym miejscu. Takie szafki nocne dają ogromne możliwości aranżacji wnętrza, są uniwersalne i, co bardzo ważne, można je swobodnie przesuwać. Na ten rodzaj szafek powinniśmy się decydować zawsze, jeśli nasz zestaw sypialniany zamierzamy skompletować z różnych mebli, dobieranych nie według przynależności do danego kompletu, ale według prezentowanego stylu. Ich ogromną zaletą jest możliwość swobodnego przestawiania i przesuwania. Cecha ta sprawia, że stanowią idealne rozwiązanie dla osób, które lubią często wprowadzać zmiany w aranżacji wnętrza, ale w zakresie tych samych, posiadanych już mebli.

Szafki nocne jako uzupełnienie łóżka

Ponieważ przy planowaniu wystroju wnętrz coraz częściej korzystamy z usług profesjonalnych dekoratorów, coraz częściej też decydujemy się na wybór całych kompletów sypialnianych, w których szafki nocne stanowią część integralną łóżka. Rozwiązanie to jest dobrym pomysłem dla tych osób, które pragnął mieszkać w jednolicie zaaranżowanym wnętrzu, jednak nie mają czasu lub ochoty na samodzielne tworzenie i składanie odpowiednich zestawów.

Szafki nocne wchodzące w skład kompletów sypialnianych różnią się pomiędzy sobą wieloma elementami. Niektóre posiadają zintegrowane lampki nocne, inne przypominają gustowne skrzynie. Zawsze jednak stanowią one dopełnienie całości, w której skład wchodzi przede wszystkim łóżko, czasem również z dodatkową ławą lub siedziskiem.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *