pokoje młodzieżowe

Jak powinny wyglądać meble młodzieżowe?

Jak powinien być urządzony pokój nastolatka? Jakie meble warto w tym przypadku wybrać? Okazuje się, że aranżacja pokoju młodzieżowego to w praktyce nie lada wyzwanie.

Młodzieżowy pokój dla dziecka w bloku

Meble młodzieżowe powinny się przede wszystkim podobać samym zainteresowanym. Obecnie bardzo modnym rozwiązaniem są meble w kolorze białym. Dzięki nim nawet niewielkie wnętrze wydaje się być większe niż w rzeczywistości. To świetne rozwiązanie w przypadku mieszkań w bloku, które są na ogół nieduże. Białe meble młodzieżowe są na ogół bardzo proste, a tym samym łatwe do czyszczenia. Prawdziwym hitem są przede wszystkim meble modułowe. Zawsze można postawić też na darmowy projekt pokoju dla dziecka. To znacznie ułatwienie podczas tworzenia aranżacji.

Jakie meble wybrać do niewielkiego pokoju dla nastolatka?

Młodzieżowy pokój dla dziecka niekiedy nie jest duży. Wówczas warto postawić na meble, które są w stanie pomieścić naprawdę sporo elementów. Dzisiaj bardzo popularnym rozwiązaniem są m.in. szafy zabudowywane aż po sufit. Powszechnie wykorzystuje się też otwarte półki i szafki wiszące na ścianie. Coraz więcej osób decyduje się też na łóżko na podwyższeniu czy antresoli. W ten sposób można uzyskać na dole dodatkowe miejsce na szuflady, biurko czy szafkę. Dzięki takiemu pomysłowi aranżacja zawsze wydaje się być też bardziej nowoczesna.

młodzieżowy pokój dla dziecka

Pokój nastolatka na poddaszu – jak go urządzić?

Biurko w takiej sytuacji powinno być duże i umiejscowione pod oknem dachowym. Pod ścianą można ustawić niskie meble czy komody na różnego rodzaju przedmioty i ubrania. Nastolatkowie na ogół lubią różnorodność. Warto im na to pozwolić. W przypadku dziewcząt coraz popularniejszym rozwiązaniem są garderoby. Nie każdy ma na tyle miejsca, że może przeznaczyć na ten cel osobne pomieszczenie. Jednak również w pokoju można wyznaczyć osobne miejsce na dużą szafę czy wieszaki na ubrania. Warto też pomyśleć nad toaletką czy dużym lustrem. Dla chłopców nie lada gratką jest zwykle duży stół czy blat, na którym realizować można swoje hobby np. sklejanie modeli, układanie puzzli i nie tylko.

Pokój dla rodzeństwa w zbliżonym wieku?

Nie każda rodzina może sobie pozwolić na to, aby każde dziecko miało osobny pokój tylko dla siebie. Jednak i pokój rodzeństwa może być funkcjonalny i ładnie urządzony. W tym przypadku kluczowe znaczenie mają łóżka – ich rodzaj i forma. Małe dzieci przepadają na ogół za łóżkami piętrowymi, chociaż te sprawdzają się nie gorzej również w pokojach młodzieżowych. W sklepach nie brakuje obecnie efektownych propozycji w tym zakresie. Można sięgnąć w tym przypadku po profesjonalną pomoc i zdecydować się na darmowy projekt pokoju dla dziecka. Oprócz tego rodzeństwo zawsze potrzebuje przestrzeni tylko dla siebie. W takim pokoju zawsze muszą znaleźć się osobne biurka czy szafki. Każdy w końcu chce mieć nieco prywatności i miejsca tylko na swoje hobby. Pokój dla dwóch osób musi być dopasowany do ich potrzeb. To swego rodzaju kompromis między oczekiwaniami dwóch różnych stron.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *