akcesoria kuchenne

Praktyczne akcesoria kuchenne

Chyba każda gospodyni domowa zgodzi się ze stwierdzeniem, że wyposażenie kuchni to proces ciągły, który tak na prawdę nigdy się nie kończy. Nawet w dobrze wyposażonej kuchni zawsze znajdą się lepsze odpowiedniki narzędzi, które już mamy, lub gadżety które po prostu chcielibyśmy wypróbować. Bo przecież gadżety kuchenne dzisiaj są nie tylko po to by ułatwić życie, ale często są ciekawym uzupełnieniem wystroju wnętrza. Podpowiadamy co warto zakupić, urządzając swoją pierwszą kuchnię.

Kilka podstawowych akcesoriów do kuchni

  1. Noże i obieraczki są bezsprzecznie jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdej kuchni. Warto zainwestować w 3-4 dobre jakościowo noże, które będą służyć nam przez lata. Podstawowy zestaw powinien się składać przynajmniej z tzw. noża szefa kuchni, noża do pieczywa i noża do jarzyn. Dobrze też zaopatrzyć się w takie akcesoria kuchenne, jak obieraczka do warzyw i ostrzałka kuchenna.
  2. Deski do krojenia to też ważny element wyposażenia, można wybierać spośród szklanych plastikowych i drewnianych desek. Za najlepsze i najzdrowsze zwykle uważa się te drewniane. Można na nich nie tylko kroić ale i serwować dania np. wędliny czy sery. Bardzo wygodnym rozwiązaniem są też składane deski, co prawda wykonane z plastiku, ale bardzo pomocne przy przekładaniu drobno pokrojonych warzyw do garnka. Wystarczy podnieść deskę, by jej boki uniosły się do góry i zabezpieczyły składniki przed pospadaniem.

akcesoria kuchenne

  1. Waga kuchenna – niby kuchnia to nie apteka, ale w wielu przepisach ważne jest zachowanie odpowiednich proporcji. Przyda się zwłaszcza podczas pieczenia. Warto zainwestować w model, który sam przelicza jednostki i ma funkcję automatycznego wyłączania. Dzięki temu waga nie rozładuje się, gdy zajęci gotowaniem zapomnimy jej wyłączyć.
  2. Chlebak nie tylko pomaga zachować na dłużej świeżość pieczywa. Dzięki niemu łatwiej jest utrzymać porządek w kuchni. Dostępne chlebaki zwykle są bardzo estetyczne i mogą stanowić ciekawą ozdobę kuchni.
  3. Podkładki pod gorące naczynia to jedno z tych akcesoriów, które są używane niemal codziennie. Podkładki kosztują niewiele a chronią delikatniejsze powierzanie przed zniszczeniem. Można co prawda skorzystać ze zwykłej deski kuchennej, ale wybór ciekawych kształtów i form na pewno skusi niejedną gospodynię domową.
  4. Rękawice lub chwytaki kuchenne są niezbędne przy przenoszeniu gorących dań, chronią przed oparzeniem np. podczas wyjmowania zapiekanki z piekarnika. Często wiszą na widoku, dlatego warto dopasować je do wystroju kuchni.

Akcesoria kuchenne do pieczenia

  1. Stolnica, może być tradycyjna drewniana, ale lepszym rozwiązaniem będzie taka wykonana z silikonu. Można na niej ugniatać i wałkować ciasto, ale także piec np. ciasteczka w piekarniku. Są wygodne, bo nie wymagają ciągłego podsypywania mąką, łatwo je też schować- wystarczy zwinąć.
  2. Blacha z pokrywką, niby zwykła blacha, ale dzięki pokrywce łatwo przenieść ciasto w dowolne miejsce. Warto wybrać taki model także dlatego, że przechowywane w nim ciasto nie wysycha – czyli dłużej jest świeże.
  3. Silikonowe szpatułki i łyżki, to akcesoria kuchenne, które naprawdę ułatwiają przygotowanie ciast. Dużo łatwiej miesza się nimi a zwłaszcza wybiera wszelkiego rodzaju masy i kremy. Pomogą także przy dekorowaniu ciast i tortów.
Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *