Zalety ogrzewania kominkowego

Zalety ogrzewania kominkowego

Kominek z płaszczem wodnym to rozwiązanie praktyczne i estetyczne jednocześnie. Dzięki niemu mamy ciepłą i niepowtarzalną atmosferę w salonie, a dodatkowo możemy ogrzewać całe mieszkanie i wodę do użytku domowego.

 

Te nowoczesne kominki mogą współpracować z instalacją centralnego ogrzewania, jak również stanowić samodzielne i niezależne źródło ciepła. Zasada ich działania z zasady przypomina funkcjonowanie tradycyjnych kotłów węglowych, gdzie ciepło dostaje się do pomieszczeń przez grzejniki (w tym przypadku za sprawą systemu dystrybucji gorącego powietrza), z tym, że dodatkowo w procesie spalania drewna może być ogrzewana także woda. Aby jednak instalacja tego typu działania sprawnie i bez zastrzeżeń całkowita powierzchnia grzewcza nie powinna przekraczać 180 m2.

 
grzejnik

Nie ulega wątpliwości, iż montaż kominka z płaszczem wodnym jest kosztowną inwestycją, wartą nawet 5000zł. Jednakże z uwagi na tani koszt eksploatacji warto zdecydować się na jego założenie, chociażby z powodu rosnących cen gazu, czy prądu. Jako kolejny atut tego typu kominków należy wymienić ich bezawaryjne działanie, za sprawą solidnego wkładu kominkowego, wyposażonego w gruby korpus, który nie rozszczelni się pod wpływem wysokich temperatur.

 

Ekologiczne strony ogrzewania kominkowego są oczywiste- spalanie drewna uwalnia do atmosfery  dużo mniejsze ilości dwutlenku węgla niż w przypadku innych paliw, a spaliny ogrzewają wodę użytkową w zasobniku. Podgrzewanie to może przebiegać na dwa sposoby: albo w układzie przepływowym lub pojemnościowym.

 

Jeśli do walorów ekonomicznych i ekologicznych kominków, dodać zalety estetyczne w postaci nowoczesnej aranżacji domowego salonu oraz stworzenia niezwykłego klimatu, to wszystko przemawia za jego założeniem.

Duży wybó grzejników znajdziecie Państwo w sklepie Instal-Projekt

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *