Siatka ogrodzeniowa na nierównym terenie

Siatka ogrodzeniowa na nierównym terenie

Osoby posiadające domy mieszkalne czy rekreacyjne starają się jak najszybciej ogrodzić swoją posesję. Dzięki temu teren jest wydzielony od reszty innych nieruchomości, trudniej dostać się na naszą działkę  nieproszonym gościom. Siatka ochrania również obszar przed zwierzętami leśnymi. Estetyczne ogrodzenie stanowi także ozdobę nieruchomości, jeśli jest ono odpowiednio dopasowane do stylu domu. Grodzenie działki jest łatwą sprawą, jeśli teren jest prosty, trudniej jest w przypadku różnych nierówności czy spadku terenu. Niestety wiele osób ma właśnie ten problem, dlatego warto poszukać odpowiednich rozwiązań. Zazwyczaj w tym przypadku wykorzystuje się panele ogrodzeniowe oraz siatkę.

Zastosowanie paneli ogrodzeniowych

Jednym z rozwiązań dotyczących  ogrodzeń na nierównym terenie są panele Supico. Ten producent systemów ogrodzeniowych  posiada szeroką gamę produktów o różnych wymiarach. Panele można montować na różnej wysokości, jest to tzw. stopniowanie paneli. Są one montowane wyżej lub niżej, równomiernie, układają się podobnie jak schody. Ważne jest by spadki terenu nie były zbyt duże. W przypadku sporych różnić w wysokościach, panele zakłada się w taki sposób, by miały równoległe nachylenie do terenu.

Wybór i montaż siatki ogrodzeniowej

Duży, zadbany ogród pięknie wygląda. Jednak ogrodzenie sporego terenu może być kosztowne. Bardzo często inwestorzy w takich przypadkach wybierają ogrodzenia z siatki, które są stosunkowo niedrogie. Ważną ich zaletą jest również duża wytrzymałość.

siatka ogrodzeniowa

 Producent Supico oferuje solidne wersje siatki ogrodzeniowej. Posiadają one różną wysokość, wielkość oczek oraz średnicę drutu. Standardowe kolory to zieleń, brąz oraz czerń. Po wyborze i zakupie odpowiedniego modelu siatki, montuje się słupy mniej więcej co 3 metry. Słupy naciągowe muszą być wzmocnione słupami podporowymi. Do nich to zakłada się linki naciągowe, które ułatwiają naprężenie siatki, do tego zadania służą także napinacze drutu, które zakłada się na dole, na górze i w połowie ich wysokości. Cechuje je duża wytrzymałość oraz estetyczny wygląd.

Tekst powstał dzięki Supico – producenta siatki ogrodzeniowej

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *