Wanilia czy czekolada? Który zapach świec jest idealny dla Ciebie?

Wanilia i czekolada to bardzo popularne zapachy, po które często sięgamy. Są to jednocześnie zapachy bardzo mocno związane ze zmysłem smaku. Jeśli przepadamy za smakiem wanilii lub czekolady, w naturalny sposób przełoży się to na nasze wybory zapachowe. Co mają wspólnego te aromaty? Czym się różną? Który z nich wybrać?

Aromaty wanilii i czekolady

Zapalone świece waniliowe i czekoladowe wydzielają nieco słodkawy aromat. Wanilia ma w sobie nieco więcej korzennych nut. Oba z nich są bardzo apetyczne, przywodzą na myśl oczywiście słodycze i związaną z ich jedzeniem przyjemność. O ile zapach wanilii i wyrabiane z niej olejki eteryczne są od dawna znane i stosowane w aromaterapii, o tyle aromat czekolady został dokładniej przebadany stosunkowo niedawno. Choć oba zapachy kojarzą nam się równie przyjemnie, zupełnie inaczej na nas oddziałują. Wiedząc, jak wpływa na nas czekolada, a jak wanilia, łatwiej będzie nam zdecydować się na ten konkretny aromat świecy zapachowej.

świece waniliowe

Jakie działanie mają świece waniliowe?

Wanilia, jak wspomnieliśmy, jest od dawna znana w aromaterapeutycznym użyciu. Waniliowy olejek eteryczny, pozyskany z krzewu waniliowego, charakteryzuje się przede wszystkim działaniem antyoksydacyjnym, antykancerogennym. Stymuluje również wydzielanie testosteronu i estrogenu, a zatem jest afrodyzjakiem.

A jak będzie wpływać na nas waniliowa świeca zapachowa? Przed wszystkim uspokajająco i kojąco. Zapach wanilii pomaga w łagodzeniu napięć i stresu, a także przyjemnie odpręża.

Jak wpływają na nas świece czekoladowe?

Jedzenie czekolady, przede wszystkim tej gorzkiej, ma pozytywny wpływ na stan zdrowia naszego organizmu. Zawiera sporo żelaza, niacyny, substancje stymulujące pracę nerek a także pracę układu krążenia. Duża dawka magnezu w czekoladzie działa korzystanie na układ nerwowy – usprawnia procesy myślenia, obniża poziom zmęczenia.

Aromat czekoladowej świecy zapachowej przede wszystkim pobudza produkcję endorfin i serotoniny. Te dwa znane neuroprzekaźniki odpowiadają na pozytywny nastój i poziom zadowolenia. Najnowsze badania pokazują również, że zapach czekolady działa na nas rozluźniająco.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *