Kredyt na małych firm

Konto bankowe dla małej firmy. Jak wybrać, na co zwrócić uwagę?

Zakładając własną działalność, musimy dokonać wielu formalności, jedną z nich jest założenie konta bankowego. Co prawda nie ma wymogu prawnego, aby posiadać firmowe konto bankowe, przedsiębiorcy mogą korzystać z konta osobistego, jednak z wielu praktycznych powodów, lepiej jest założyć konto firmowe, aby chociażby oddzielić finanse i wydatki firmy, od prywatnych i nie narażać się na nieprzyjemności ze strony urzędu skarbowego. Jak zatem wybrać konto firmowe, na co zwrócić uwagę i jakie funkcje powinno ono posiadać?

Konto dla małych firm – jakie powinno być?

Przed założeniem konta dla swojej nowo powstałej firmy, warto przeglądnąć oferty finansowe banków. Będziemy mogli porównać proponowane przez nie opłaty, usługi i możliwości. W zależności od rodzaju działalności oraz zakresu usług możemy potrzebować zróżnicowanych rozwiązań, takich jak, chociażby subkonto walutowe, czy też natychmiastowe przelewy. Najistotniejszym aspektem, na jaki musimy zwrócić uwagę to opłaty. Niestety, w wielu bankach oferta kont firmowych jest mniej korzystna niż kont osobistych. Pojawiają się opłaty za określoną ilość przelewów miesięcznych, czy za posiadane karty płatniczej. Dlatego tego tak ważne jest przed założenie konta dokładne przeanalizowanie wszystkich warunków prowadzenia oraz kosztów.

Darmowe konto dla firm – czy jest możliwe?

Reklamy kont bankowych dla firm wielokrotnie obiecują, że prowadzenie konta jest darmowe, a także wiele innych profitów, jak jest w rzeczywistości? Wszystko zależy od konkretnego banku, dlatego nasza uważność i dokładna analiza oferty, a także wszelkich tabel i opłat jest bardzo ważna. Nawet jeżeli nie znajdziemy idealnej oferty dającej nam gwarancję całkowicie darmowego prowadzenia konta, możemy wybrać takie, które dla nas będzie najkorzystniejsze. Na przykład, jeśli na potrzeby firmy nie potrzebujemy gotówki, a opłaty wykonujemy tylko przelewami, nie musimy zakładać karty płatniczej, która może wiązać się z opłatami. Zwróćmy też uwagę na to, czy ilość bezpłatnych przelewów jest nieograniczona, ponieważ bazując tylko na przelewach, lepiej unikać kont, w których jest określony ich limit. Jeśli to możliwe, możemy na przykład rozpatrzyć założenie konta firmowego w tym samym banku, w którym posiadamy konto osobiste. Pozwoli to na łatwą obsługę obu kont, przy jednym logowaniu, a także dokonywanie ekspresowych przelewów między rachunkami.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *