Oprawki LED – gdzie się je wykorzystuje?

Oprawki LED – gdzie się je wykorzystuje?

Oprawki LED – gdzie się je wykorzystuje?

Technologia LED stała się powszechnie wykorzystywana w wielu dziedzinach życia. Oświetlenie LED-owe stanowi standard nie tylko w warunkach domowych, ale także w zakładach przemysłowych czy obiektach komercyjnych. Obszarem zastosowania jest również szeroko pojęta optoelektronika, w której światło jest podstawą działania różnorodnych urządzeń. Jakie oprawki LED stosuje się w takich instalacjach? Wyjaśniamy!

Rodzaje opraw do żarówek

W sklepach oferujących akcesoria instalacyjne znajdziesz ogromny wybór obudów oświetleniowych, które dzielą się w zależności od przeznaczenia. Najogólniejszym kryterium podziału jest ich klasyfikacja ze względu na materiał wykonania. W ten sposób można wyróżnić oprawki LED metalowe, ceramiczne lub z tworzyw sztucznych, które występują w różnych kształtach i rozmiarach. Istnieje również podział na oprawy do lamp montowane w obudowie lub jako osobny element, który wchodzi w skład urządzenia.

Zastosowanie oprawek LED

W optoelektronice źródła światła wykorzystuje się w przede wszystkim w celach sygnalizacyjnych. W przeciwieństwie do tradycyjnego świetlenia, oprawki do żarówek nie muszą więc nieść za sobą wartości dekoracyjnej. Nie oznacza to, że takie obudowy niekorzystnie wpływają na efekt estetyczny aplikacji elektronicznej. W wielu przypadkach są montowane w widocznych miejscach, dlatego ważny jest też ich atrakcyjny wygląd.

Oprawki LED znajdą zastosowanie np. w motoryzacji jako oświetlenie wewnętrzne czy diody na desce rozdzielczej. Obszarem wykorzystania są także wszelkie urządzenia pomiarowe i sygnalizacyjne, nadajniki oraz moduły sterujące.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *