Jakie rośliny warto posiadać w mieszkaniu?

Warto w ogóle mieć jakiekolwiek rośliny, ponieważ dzięki nim nasze mieszkanie nabierze zupełnie innego wymiaru. Nie tylko pięknie dzięki nim wygląda, ale również poprawia się nasze samopoczucie. Przy wyborze roślin do naszego mieszkania należy się kierować zwłaszcza tym, czy jest ono zacienione, czy nasłonecznione i wtedy wybrać rośliny zgodnie z ich wymaganiami pielęgnacyjnymi.

Jeśli jesteśmy zapracowani lub często nas nie ma w domu wybierzmy te, które nie wymagają częstego podlewania. Wyróżniamy dwa rodzaje roślin do mieszkania, kwitnące i zielone, to, które wybierzemy to już rzecz gustu. Nie tylko walorami estetycznymi i wizualnymi powinniśmy się kierować, warto kupić rośliny, które mają zbawienny wpływ na nasze życie i poprawiają jego jakość. Jakie więc rośliny wybrać? Jakie rośliny warto mieć w mieszkaniu?

Storczyk

Storczyk

Rośliny przyjazne domownikom

Storczyk – pochłania szkodliwe promieniowanie emitowane przez komputer i telewizor, więc najlepszym miejscem dla niego jest salon.
Skrzydłokwiat – pochłania toksyczne substancje znajdujące się w dymie papierosowym. Usuwa z powietrza także alkohol, który zawierają na przykład perfumy.
Paproć – świetnie nawilża i jonizuje powietrze. Posiada zdolność oczyszczania powietrza z toksyn wydzielanych przez meble, tapety, farby czy wykładziny.
Dracena – oczyszcza powietrze z toksyn takich jak, toluen, benzen i tlenek węgla potocznie zwany czadem.
To tylko niektóre z propozycji roślin, które wprawią nas w dobre samopoczucie. Zanim wybierzemy się na zakupy, warto byłoby zapytać o poradę doświadczoną osobę, która z pewnością pomoże nam wybrać odpowiednie rośliny do naszego domu.

Mieszkanie, w którym są rośliny doniczkowe, zarówno te o ozdobnych liściach, jak i kwitnące, staje się atrakcyjniejsze. Rośliny są wspaniałym dopełnieniem aranżacji wnętrza. Przebywanie w takim pomieszczeniu, gdzie znajdują się kwiaty doniczkowe wpływa na nas kojąco i relaksująco.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *