Jak urządzić pokój dla dziewczynki?

Urządzając pokój dla młodej damy należy pamiętać o tym, iż aranżacja pokoju dziewczynki wymaga innych rozwiązań niż aranżacja pokoju chłopca. Zainteresowania dziewczynek znacznie różnią się od zainteresowań chłopców – i jest to szczególnie widoczne na poziomie zabawek, gier, mebli i kolorystyki.

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, jak urządzić pokój dla dziewczynki, aby był wygodny, komfortowy i przynosił radość. Przy urządzaniu pokoju dla pociechy warto kierować się upodobaniami dziecka oraz zasadami bezpieczeństwa.

Kolorystyka w pokoju dziewczynki

Utarło się przekonanie, iż pokoje dla dziewczynek powinny być różowe. Niewątpliwie niejedna młoda dama bardzo lubi ten kolor – co jednak nie oznacza, iż pokój dziewczęcy musi być cukierkowo słodki. Warto zapytać dziewczynkę, jaki kolor ścian będzie jej najbardziej odpowiadał. Praktyka wskazuje, iż maluchy najbardziej lubią kolorowe ściany, na których znajdują się motywy kwiatowe bądź postacie z ulubionych bajek.

Ściany w pokojach dziewczynek najczęściej są dość stonowane – występują tu pastele, szarości, zgaszone żółcie i czerwienie. W pokojach dziecinnych najlepiej sprawdzą się farby plamoodporne, które nie tylko łatwo się zmywają, ale także zabezpieczają ścianę przed wnikaniem zabrudzeń w głąb powierzchni. Do ozdabiania ścian warto zastosować różnego rodzaju naklejki, które po zmianie gustu użytkowniczki pokoju będzie można w prosty sposób odkleić i wymienić na inne.

Pokój dla dziewczynki

Pokój dla dziewczynki

Meble do pokoju dziewczynki

Meble w pokoju dziewczynki najczęściej charakteryzują się jasnymi i pastelowymi kolorami. Podstawowe wyposażenie pokoju dziecięcego to łóżko (solidne oraz wykonane z bezpiecznych materiałów), szafki (zarówno na ubrania, jak i na zabawki oraz różnego rodzaju akcesoria), biurko, krzesło z regulowaną wysokością siedziska oraz lampka nocna.

Przydadzą się także fotele bądź pufy. Dodatkowym wyposażeniem – przynoszącym radość każdej dziewczynce – może być własna toaletka z lustrem, dzięki której każda młoda dama poczuje się wyjątkowo.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *