Jak urządzić pokój dla chłopca?

Urządzanie i aranżacja pokoju dziecięcego w dużej mierze zależy od jego płci – aranżacja pokoju chłopca będzie wyglądać zupełnie inaczej niż urządzanie pokoju dziewczynki. Różnić je będzie zarówno kolorystyka, jak i motywy umieszczone na ścianach bądź meblach. Jak urządzić pokój dla chłopca? Głównym motywem powinno być jego hobby – wygląd pokoju dla chłopca zazwyczaj zależy od tego, czy maluch lubi dinozaury, podboje kosmiczne, piłkę nożną czy Formułę 1.

Kolorystyka pokoju dla chłopca

Chłopcy – w odróżnieniu od dziewczynek – zazwyczaj nie przepadają za kolorami pastelowymi, takimi jak róż czy fiolet. W przypadku urządzania pokoju chłopięcego warto zdecydować się na kolory bardziej wyraziste – takie jak zieleń bądź błękit.

Chłopcy nie lubią nudy – dlatego warto postawić na barwne ściany i kolorowe dodatki. Jednak należy zachować tu umiar, gdyż zbyt mocne kolory mogą nadmiernie pobudzać. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie na ścianie ciekawej grafiki – na przykład samochodu. Dobrym rozwiązaniem jest też ozdobienie ścian naklejkami, które następnie w łatwy sposób można usunąć.

Meble do pokoju chłopca

Niezbędne meble, które powinny znaleźć się w każdym chłopięcym pokoju to biurko, szafa na ubrania, łóżko oraz pojemniki na zabawki. Wybierając meble do pokoju chłopca należy przede wszystkim kierować się jego wiekiem, zainteresowaniami, bezpieczeństwem i wygodą.

Wszystkie meble powinny być dostosowane do wzrostu pociechy, komfortowe w użyciu oraz wykonane z bezpiecznych materiałów. Meble dla chłopca powinny współgrać z jego osobowością, wzmacniać jego pasje i być dostosowane do jego temperamentu. Ważnym dodatkiem są wszelkie akcesoria – takie jak pościel, dywan czy lampka, które wzornictwem i kolorystyką mogą nawiązywać do zainteresowań dziecka.

Pokój dla chłopca

Pokój dla chłopca

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *