Harmonia kolorystyczna

Jakie kolory dobrze ze sobą współgrają?
Wyróżniamy cztery podstawowe rodzaje harmonii.
Monochromatyczna – najpopularniejsza. Opiera się na różnej tonacji tego samego koloru.
Trójkątna – jest to zastosowanie trzech barw, które znajdują się na szczytach trójkąta równobocznego wpisanego w koło tęczy.
Komplementarna – użycie barw dopełniających znajdujących się po przeciwnej stronie koła.
Analogiczna – wykorzystanie trzech kolorów znajdujących się tuż obok siebie w kole barw.

Bajkowe meble dla dzieci – warto zainwestować?

Urządzenie pokoju dziecięcego nie jest łatwym zadaniem, ponieważ oprócz miejsca do spania, pełni także rolę miejsca do zabaw i nauki, dlatego dobór odpowiednich mebli musi być niezwykle przemyślany. Dziecięce meble muszą być funkcjonalne, ale nie ma przeciwwskazań, aby były one urządzone w bajkowych klimatach, z pewnością ku uciesze milusińskich.

Pokoje dziecięce powinny być dobrane do charakteru, zainteresowań oraz wieku dziecka. Mamy tutaj szerokie pole do popisu, aby wykazać się kreatywnością w ciekawej aranżacji pokoju. Sprawmy radość naszym pociechom i wprowadźmy pastelowe kolory, bajkowe dekoracje oraz stylizowane meble w tej tematyce. Wszystkie dzieci dobrze się czują w bajkowych klimatach.

Spokojne kolory w pokoju dziecinnym

Spokojne kolory w pokoju dziecinnym

Czy warto kupić bajkowe meble do pokoju dziecka?

Cukierkowy wystrój pokoju dziecięcego to marzenie małej damy. Każda z nich chciałaby się poczuć jak księżniczka. Dla podkreślenia wystroju najodpowiedniejszym kolorem będzie róż, który uwielbiają kilkulatki. Dopełnieniem może być toaletka i bajeczne łóżko z baldachimem. A może łóżko w kształcie karocy albo łóżko piętrowe w formie zamku? Tak naprawdę wszystko zależy od naszej inwencji twórczej by osiągnąć bajeczne efekty.
Każdy mały chłopiec marzy o pirackiej krainie więc może warto byłoby zainwestować w łóżeczko w kształcie statku? A może lubi bajkę o szalonych autach? Świetnie do tego celu nadawałoby się łóżko w kształcie samochodu, a na ścianie kolorowe motywy różnych aut.
Jest tyle bajkowych postaci, że jest w czym wybierać, ale pamiętajmy, nie kierujmy się naszymi marzeniami z dzieciństwa, ale oczekiwaniami naszych pociech.

Trzeba nadmienić, że urządzenie takiego pokoju może pociągnąć za sobą wcale niemałe koszty, jednak bajkowe meble w pokoju dziecka mają niewątpliwy urok i zaspokajają naturalną ciekawość świata maluchów. Pobudzają również funkcje poznawcze, wyobraźnię oraz pomagają w rozwijaniu kreatywnego myślenia. Stwórzmy więc naszym dzieciom miejsce bajkowych snów i marzeń.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *