Odważne kolory we wnętrzach – jak je wprowadzić?

Nowoczesne wnętrza emanują przede wszystkim stonowanymi kolorami, ubogimi w wyrazistość, dając wrażenie przesadnej sterylności wnętrza. Może więc warto odrobinę zaszaleć, wprowadzając odważne kolory we wnętrzach. Intensywne barwy użyte na wybranych ścianach albo ich fragmentach w wyrazisty sposób dekorują wnętrze.

Jak wprowadzić odważne kolory do wnętrz?

Najprostszym sposobem jest pomalowanie jednej wybranej ściany, tworząc w ten sposób energetyczną ścianę. Jest to efektowny sposób na ożywienie pomieszczenia. Najbardziej sprawdzi się w przypadku słabego nasłonecznienia. Jednoczesne pomalowanie sąsiednich powierzchni jasnymi kolorami da wrażenie równowagi i odpowiedniej ilości światła. Mocny, zaakcentowany kolor jednej ściany wymaga odpowiedniej lokalizacji i musi być tą najjaśniejszą w całym pomieszczeniu, zazwyczaj naprzeciw okna lub drzwi tarasowych.
Zastosowanie dwóch intensywnych barw jest wprawdzie wymagające obszerniejszej wiedzy jeśli chodzi o łączenie kolorów, jednak daje o wiele większą wyrazistość w aranżacji pomieszczenia.

Dobrym wyborem będzie także połączenie ze sobą dwóch mocnych kolorów – ciepłego i zimnego, pamiętając o dominacji jednego z nich.
Natomiast dzięki zastosowaniu jednego, intensywnego koloru na wszystkich ścianach, ale w ciemniejszej barwie, możemy uzyskać uczucie nastroju, intymności i zmysłowości, dlatego świetnie się sprawdzą na przykład w naszej sypialni.

Intensywne kolory to przede wszystkim pomysł dla miłośników odważnych rozwiązań. Pełne energii ściany można wyczarować dzięki szerokiej gamie barw. Dobierając odpowiedni kolor musimy kierować się nie tylko własnymi upodobaniami, ale także wielkością pomieszczenia, sztucznym i naturalnym naświetleniem oraz wpływem koloru na nasze samopoczucie. Kolor ma dawać miłe dla nas odczucia, takie jak odprężenie i relaks, a nie być męczącymi dla oczu i duszy. Mocne kolory, chociaż wyjątkowo rzucają się w oczy, użyte w odpowiednich proporcjach stanowią oryginalną i ciekawą aranżację wnętrza.

Kolory ścian

Kolory ścian

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *