Ekologiczna łazienka – jak ją urządzić?

Ekologiczna łazienka – jak ją urządzić?

Styl eko jest coraz bardziej popularny – wiąże się z minimalizmem, naturą oraz oszczędnym gospodarowaniem energii, wody i zasobów przyrody. Ekologia wywiera także coraz większy wpływ na urządzanie mieszkania – podkreśla się nie tylko ekologiczne rozwiązania w zakresie zużywania wody bądź prądu, ale także sięganie po ekologiczne wyposażenie, meble, kolory i dodatki.

Niemal każde pomieszczenie w mieszkaniu można zaprojektować w zgodzie z ekologią. Ciekawym rozwiązaniem jest ekologiczna łazienka, która stwarza wiele możliwości aranżacyjnych. Jak urządzić ekologicznie łazienkę? Oto kilka rozwiązań.

Projekt łazienki w stylu eko

Wielu zwolenników ekologicznych rozwiązań zadaje sobie pytanie, jak zaprojektować ekologiczną łazienkę. Przede wszystkim należy zadbać o takie rozwiązania, które pozwolą zmniejszyć zużycie wody i zastosować urządzenia będące przyjazne naturalnemu środowisku – ekologiczne oświetlenie, energooszczędne wentylatory bądź baterie łazienkowe pozwalające zaoszczędzić duże ilości wody.

Już na etapie remontu można zadbać o ekologię – wybrać farby, które nie szkodzą naturze, a do produkcji podłogi zastosować ekologiczną glazurę.

Jasna łazienka

Jasna łazienka

Ekologiczne urządzanie łazienki

Łazienka w stylu eko to nie tylko ekologiczne materiały i oszczędność wody oraz energii. To także odpowiednie kolory, meble do łazienki oraz wszelkiego rodzaju dodatki. Zastosowana kolorystyka powinna być inspirowana naturą – najlepsze rozwiązanie to barwy w odcieniach beżu, zieleni, brązu i błękitu. Ważnym elementem wyposażenia łazienki są meble – powinny być drewniane lub wykonane z wikliny.

Należy unikać pojemników z plastiku, a łazienkowe przybory przechowywać w pojemnikach rattanowych. Równie istotne są wszelkiego rodzaju dodatki – gąbki i myjki powinny być wyłącznie naturalne, a kubki, pojemniki na proszek, płyny bądź mydło wykonane jedynie z całkowicie odnawialnych zasobów.

Dodatkowo warto umieścić w łazience zielone rośliny, gdyż nic tak nie podkreśla ekologiczności jak żywe organizmy roślinne w jej wnętrzu.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *