fartuchy medyczne

Czy warto kupować używane fartuchy medyczne?

Odzież medyczna jest bez wątpienia tym rodzajem odzieży, która musi wyróżniać się specyficznymi właściwościami. Proste kroje i pozytywna kolorystyka, która wzbudzi zaufanie pacjenta to nie wszystko. Musi ona być wykonana z odpowiednich materiałów, które zapewnia jej trwałość i wygodę użytkowania. Obok sklepów specjalizujących się w sprzedaży odzieży medycznej, wyrastają również te, które oferują używane ubrania z tym samym przeznaczeniem. Czy warto kupować nowe czy używane fartuchy medyczne?

Fartuchy medyczne z profesjonalnego sklepu

Nowe fartuchy medyczne wcale nie są znacznie droższe od tych używanych. Ich cena zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych za najbardziej podstawowe modele. Trudno zatem nie dostrzec, że jest ona bardzo atrakcyjna. Szczególnie dla osób pracujących w branży medycznej. Nowa odzież medyczna posiada atesty potwierdzające jej wytrzymałość. Jest także produkowana w taki sposób, aby zapewnić jej użytkownikom maksymalny komfort. W końcu pracownicy służby zdrowia spędzają w niej bardzo często wiele godzin. Nowe fartuchy dostępne są z różnicowanej kolorystyce, a także w estetycznych i krojach. Dzięki temu osoba pracująca w służbie zdrowia nie tylko prezentuje się adekwatnie do piastowanego stanowiska, ale również może czuć się po prostu dobrze.

fartuchy medyczne

Warto również wspomnieć o tym, że nowe fartuchy medyczne, czyli przez nikogo wcześniej nieużywane, nie budzą naszych wątpliwości co do poprzedniego środowiska, w jakim były one wykorzystywane.

Używane fartuchy medyczne – kiedy są dobrym rozwiązaniem?

Fartuchy używane są dobrym rozwiązaniem, gdy znajdujemy się na początku swojej lekarskiej drogi. Firmy zajmujące się ich sprzedażą dokładają wszelkich starań, aby spełniały one wszelkie normy, które obowiązują ubrania przeznaczone dla pracowników służby zdrowia. Używane fartuchy będą charakteryzować się niższą ceną niż ich nowe odpowiedniki. Dzięki temu możemy pozwolić sobie na zakup bardziej oryginalnych modeli i tym samym urozmaicenie swojej pracowniczej garderoby. Wśród fartuchów używanych możemy znaleźć takie, które były dla nas niedostępne (lub trudniej dostępne), gdy zamawialibyśmy je prosto ze sklepu. W takiej sytuacji zakup fartucha używanego zdaje się być dobrym pomysłem.

Używane fartuchy medyczne sprawdza się także w sytuacji, gdy praca nie wymaga zachowania warunków sterylnych i nie musimy spełniać ścisłych norm w tym zakresie. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup fartucha od dystrybutora odzieży używanej, warto jest zapoznać się z metodami selekcji fartuchów, którymi się on kieruje.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *