Mello

Modne sofy do salonu – jakie trendy wnętrzarskie obowiązują w 2019 roku?

Urządzając dom czy mieszkanie, staramy się, aby było ono zarówno wygodne, funkcjonalne, jak i ładne, estetyczne i odpowiadające panującym trendom. O ile wnętrza w stylu klasycznym będą miały zawsze pewne cechy wspólne i łatwiej będzie dobrać typowe meble i dodatki pasujące do tego stylu, o tyle, jeśli chcemy urządzić przestrzeń w stylu nowoczesnym, musimy śledzić bieżące trendy i na ich podstawie wybrać meble oraz akcesoria do domu lub mieszkania.

Najmodniejsze kolory 2019 roku

W tym sezonie koniecznie powinniśmy postawić na pastele. Sofy w odcieniach jasnego różu, seledynu, przykurzonego błękitu, rozbielonego błękitu czy jasnego żółtego zagwarantują, że nasz salon wpisze się w modny w tym roku nurt. Oprócz kolorów pastelowych w tym sezonie rządzą ciepłe, delikatne odcienie beżu i brązu. Kolor roku 2019 to karmelowy spiced honey, wraz z beżem, pomarańczowym, morelowym i kawowym rządzą nie tylko w modzie, ale również w trendach wnętrzarskich.

Sevia

Delikatna i subtelna forma

W ubiegłych sezonach na piedestał wysuwały się meble o kanciastej formie, prostokątne sofy i fotele o mocno zaznaczonych liniach dominowały nad innymi kształtami. W 2019 roku można zauważyć powrót do obłości i to właśnie takie kształty mebli będą najmodniejsze. Meble o obłych kształtach nawiązują do stylistyki lat 70 XX wieku. Kanapy w stylu midcentury modern, obite aksamitem, czy też sztruksem w ciepłych czekoladowych i karmelowych odcieniach zagwarantują najmodniejszy wystrój wnętrza pokoju wypoczynkowego. Sofa Sigma od firmy Benix to świetny przykład połączenia modnych materiałów z nowoczesnym, najmodniejszym obecnie, obłym kształtem. Sofa świetnie będzie pasowała do nowoczesnego, minimalistycznego wnętrza.

Powrót do obłości

Ważnym trendem w tym sezonie jest również odejście od cienkich drewnianych nóżek, na rzecz metalowej podstawy i to nie byle jakiej. Metal malowany na złoto, mosiężny lub chromowany, tak odmienny od modnego w poprzednich latach, loftowego, czarnego wykończenia. Alternatywą dla metalowej podstawy, będzie całkowity brak nóżek. Jeżeli chodzi o modne materiały, z jakich powinny być wykonane modne sofy do salonu, to z pewnością warto postawić na ciemne, eleganckie drewno – heban czy orzech, lub metal. Wśród tkanin na objęcia wciąż króluje aksamit, grube lniane tkaniny oraz oczywiście nieśmiertelna skóra. Skórzane sofy z serii Remini, od firmy Chojmex doskonale wpisują się w tegoroczne trendy. Miodowe, skórzane obicie, obłe kształty, oraz ciężkie drewniane wykończenie nadaje sofie stylu, pięknie się prezentuje i zapewnia niezwykły komfort wypoczynku.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *