wiosenna świeca o zapachu kwiatów

Wiosenne dekoracje w domu

Wiosna to czas, kiedy najmocniej czujemy, że nadchodzi nowe. Zmieniająca się wokół przyroda, również nas popycha do zmian. Zewnętrznie najlepiej widać to w przestrzeni domu. Pierwsze porządki zachęcają nas również do odświeżenia domowych dekoracji, wpuszczenia do środka słońca, zieleni. Jak sprawić, żeby wiosna także w domu rozgościła się na dobre?

Małe wielkie zmiany

Czasem wystarczy zaledwie kilka ruchów i kilka drobnych przedmiotów, żeby odmienić wnętrze. Nie muszą to być rewolucyjne zmiany, by poczuć ich siłę i wprawić się w prawdziwie wiosenny nastrój. Pomogą w tym chociażby kwiaty czy świece zapachowe o przyjemnych, świeżych aromatach. Oto kilka propozycji drobnych, wiosennych metamorfoz, które możemy wprowadzić do domu.

wiosenna świeca o zapachu kwiatów

Zagraj na zielone

Wiosna zachęca do kontaktu z ziemią. Ci z nas, którzy uwielbiają rośliny, doskonale o tym wiedzą. To najlepszy moment, by wprowadzić do wnętrza trochę zieleni. Mogą to być nowe kwiaty lub rośliny użytkowe, które wykorzystamy w kuchni. Świeże zioła będą nie tylko pięknie wyglądać ale i doskonale smakować. Wybierzmy do nich ładne, ozdobne donice, które odmienią nasze parapety i blaty kuchenne.

Kwiaty wokół

Uwielbiamy patrzeć na pierwsze wiosenne kwiaty. Dlatego powinny zagościć również w naszych domach. Nic tak nie ożywi wnętrza jak naturalne, kolorowe bukiety. Ten jeden mały ruch sprawi, że przestrzeń salonu, pokoju, kuchni zacznie tętnić życiem. Przy tej okazji możemy kupić piękny wazon, w którym jeszcze lepiej wyeksponujemy kwiatowe bukiety.

Tkaniny, które ożywią przestrzeń

Jednym z prostszych sposobów na zmianę dekoracji przestrzeni, jest użycie nowych tkanin. Te, w postaci dodatków, potrafią bardzo skutecznie odmienić kuchnię, jadalnię czy salon. Warto zacząć od stołu, wokół którego spędzamy wiele czasu. Nowy, wiosenny obrus, serweta lub podkładki to niewielkie ale bardzo ważne elementy metamorfozy. W salonie możemy postawić na zmianę poszewek poduszek dekoracyjnych. Dużą zmianę odczujemy także zawieszając nowe zasłony w bardziej wiosennych kolorach.

Niewielkie dekoracje

Detale mają znaczenie. Dlatego w przestrzeni domu powinny zagościć choćby niewielkie dekoracje, które przywodzą na myśl wiosenne klimaty. Dobrze sprawdzą się tu szczególnie ozdoby wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno. Możemy nimi udekorować stoły, komody, parapety. Warto także wykorzystać ozdoby wiszące i odmienić trochę okno bądź ścianę. W tej roli mogą także wystąpić obrazy, obrazki, plakaty – mniejsze i większe. Najlepiej, jeśli będą nawiązywać do roślinności i budzącej się przyrody.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *