rozwód a separacja

Rozwód – dlaczego trzeba skorzystać z profesjonalnego wsparcia?

Prawnicy z Kancelarii Radcy Prawnego Wioletty Hawrylak to specjaliści w obszarze prawa rodzinnego. Przeprowadziliśmy, z sukcesem dla naszych klientów, mnóstwo spraw rozwodowych. Mamy wieloletnie doświadczenie w tym obszarze. Wiemy, jak istotne jest wsparcie  doświadczonego prawnika na każdym z etapów prowadzenia sprawy rozwodowej. I takiego właśnie udzielamy wszystkim naszym klientom.

Rozwód cywilny – rzetelna analiza, profesjonalna reprezentacja

Choć każdy rozwód cywilny ma podobny przebieg formalny, to poszczególne sprawy mają zawsze charakter indywidualny. Są to jednocześnie sytuacje mocno obciążone emocjonalnie. Dlatego potrzebujesz prawnika, który profesjonalnie będzie reprezentować Ciebie i Twoje interesy na każdym etapie prowadzenia sprawy rozwodowej.

rozwód we Wrocławiu

Rzetelnie analizując Twoją sytuację, pomożemy wybrać najlepszą drogę postępowania rozwodowego. Duży nacisk kładziemy na to, by każdy z naszych klientów w pełni znał i rozumiał swoje prawa, cel, rodzaje i skutki podejmowanych działań przygotowawczych i procesowych.

Od umiejętnego ich poprowadzenia zależą nie tylko warunki, na jakich uzyskasz rozwód.

Należy pamiętać, że sam rozwód może być jedynie częścią działań, które podejmujemy. Na dalszym etapie zazwyczaj trzeba zadbać również o podział majątku, opiekę nad dziećmi i zasądzenie ewentualnych alimentów – a te nie muszą dotyczyć tylko zobowiązań wobec dzieci. Na to wszystko niebagatelny wpływ ma samo przeprowadzenie sprawy rozwodowej.

Czy szybki rozwód bez orzekania o winie to dobra decyzja?

Jako kancelaria z dużym doświadczeniem prowadzimy sprawy rozwodowe z orzekaniem o winie, a także pomagamy w uzyskaniu szybkiego rozwodu bez orzekania o winie. Czym one się różnią? W pierwszym przypadku należy bezsprzecznie dowieść, że wina za rozpad pożycia małżeńskiego leży po stronie tylko jednego z małżonków. Istotne są zeznania świadków i wszelki inny materiał dowodowy w sprawie. Wybierając drogę postępowania rozwodowego, trzeba pamiętać o jej ewentualnych konsekwencjach alimentacyjnych. O ile uzyskanie rozwodu bez orzekania o winie w praktyce może być łatwiejsze, to otwiera możliwość do starania się o alimenty, jeśli jeden z byłych małżonków znajdzie się w niedostatku. Tę możliwość wyklucza orzeczenie o wyłącznej winie – stronie uznanej za winną rozpadu związku takie prawo nie przysługuje.

Rozwód a separacja

Rozwód zawsze jest krokiem ostatecznym – orzeczenie sądu rozwiązuje małżeństwo na podstawie udowodnionego, trwałego i zupełnego, rozkładu pożycia. Uzyskanie separacji teoretycznie może być łatwiejsze, choć i w tym przypadku nie jest to jedynie formalność. Tak samo, jak w przypadku rozwodu, należy sporządzić pozew i udowodnić, że więzi pomiędzy małżonkami uległy rozkładowi. Istotną różnicą jest określenie, że rozkład pożycia jest trwały, ale nie zupełny (a ten zupełny czasem bywa trudny do udowodnienia). Separacja nie wywołuje trwałych i daleko idących skutków prawnych, jak w przypadku rozwodu – można ją znieść. Czasem bywa lepszym rozwiązaniem niż sam rozwód.

Rozwód we Wrocławiu

Jeśli chcesz przeprowadzić rozwód we Wrocławiu, skorzystaj z pomocy doświadczonych prawników z naszej kancelarii. Profesjonalnie wesprzemy Cię w tym trudnym procesie, doradzimy, pomożemy uzyskać najlepsze warunki.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *