dotacje unijne dla firm

Chcesz założyć lub rozwijać firmę? Pomogą Ci w tym dotacje unijne!

Założenie i rozwój przedsiębiorstwa to wspaniała, lecz kosztowna sprawa. Przeszkody w postaci zbyt małego kapitału początkowego lub braku możliwości wzięcia zwykłego kredytu inwestycyjnego uniemożliwiły realizację wielu perspektywicznych biznesów. Fundusze unijne na rozwój przedsiębiorczości mają na celu przeciwdziałanie takim sytuacjom. Kto, kiedy i na co może zdobyć dodatkowe wsparcie finansowe?

Programy Operacyjne i Programy Regionalne na lata 2014-2020 to niezwykle ciekawa forma wsparcia finansowego dla małych i średnich przedsiębiorców zdecydowanych na rozwój swojej firmy. A także osób planujących założenie własnej działalności gospodarczej.

Środki przeznaczone na pomoc pozyskiwane są ze specjalnych funduszy unijnych oraz inicjatyw przedsiębiorczości i programów rozwojowych, które są realizowane m.in. z Europejskich Funduszy Rozwoju Regionalnego czy Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz projektów takich jak np. Jasmine, Jeremie 2, Jessica 2 czy Horyzont 2020. Mogą mieć one formę:

  • dotacji
  • dofinansowania
  • preferencyjnych pożyczek

Znalezienie najbardziej optymalnego wsparcia może być nieco skomplikowane. Istnieją jednak profesjonalne firmy, które zajmują się wyszukiwaniem i skutecznym pozyskiwaniem dotacji unijnych, zarówno na rozwój przedsiębiorstwa, jak i otwarcie działalności. Warto skorzystać z ich wsparcia.

dotacje unijne dla firm

Dla kogo przeznaczone są dotacje unijne w 2018 roku?

O dotacje dla firm ubiegać mogą się przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy planują wdrażanie nowatorskich technologii, w tym również nowoczesnych rozwiązań informatycznych oraz ekologicznych. A także ci, którzy planują wprowadzenie na rynek produktów innowacyjnych lub podejmują się działań obejmujących prace badawcze. Dotacje unijne dla firm mogą dostać również przedsiębiorstwa planujące ekspansję zagraniczną. Co istotne, dostępne są aktualnie zarówno dotacje dla firm jednoosobowych, jak i dotacje dla małych i średnich przedsiębiorstw.

O bezzwrotne fundusze unijne na założenie działalności mogą ubiegać się osoby bezrobotne. Natomiast jeśli ktoś ma pracę, a chce założyć własny biznes, może liczyć na dofinansowanie w postaci korzystnie oprocentowanej pożyczki. Młode osoby, które nie ukończyły 35 roku życia, a mają pomysł na ciekawy biznes, mogą również rozwinąć swoją działalność jako Start-Up.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *