wymiary kopert bąbelkowych

Wymiary kopert bąbelkowych

Koperty bąbelkowe to prosty i niezawodny sposób, aby zapakować przedmioty i zabezpieczyć je przed uszkodzeniem. Takie koperty znalazły szerokie zastosowanie w sprzedaży wysyłkowej, gdyż wyróżniają się niewielką ceną oraz dobrymi parametrami, dzięki którym minimalizuje się ryzyko uszkodzenia przesyłki w transporcie. Koperta bąbelkowa wypełniona jest powietrzem, co idealnie zamortyzuje wstrząsy i zapobiegnie pęknięciu niewielkich przedmiotów. Aby opakowanie spełniło należycie swoją funkcję, musi być dopasowane do określonego produktu.

Jak dobrać wymiary koperty bąbelkowej do przedmiotu

Koperty bąbelkowe różnią się między sobą rozmiarem oraz rodzajem. Różnorodne parametry można dopasować do rozmiaru pakowanego produktu, co ma duże znaczenie dla jego bezpieczeństwa w trakcie transportu. Zbyt duża koperta nie sprawdzi się w przypadku niewielkiego przedmiotu, gdyż nie zapewni mu odpowiedniej stabilizacji, co spowoduje jego swobodne się przemieszczanie w paczce, mogące spowodować uszkodzenia. Wymiary kopert bąbelkowych dostępne są w 11 standardowych rozmiarach, począwszy od arkusza A11, na L21 kończąc. W przeliczeniu na milimetry oznacza to, że najmniejsza koperta posiada wymiary 120×175, natomiast największa 425×480. Należy pamiętać o tym, że jeżeli planujemy przesłać w kopercie większą ilość produktów, należy wybrać kopertę o większym rozmiarze, gdyż opakowania nie posiadają rozkładanego dna, co umożliwiłoby wysyłkę grubszych przedmiotów.

materiały do pakowania

Do czego używa się kopert bąbelkowych

Opakowania ze względu na swoją różnorodność stwarzają nieograniczone możliwości użycia. Wymiary kopert bąbelkowych są dopasowane do przesyłki płyt CD, biżuterii, koszulek lub dokumentów, zabezpieczając je jednocześnie przed uszkodzeniem. Przed wyborem konkretnego rozmiaru warto wymierzyć parametry produktu do przesyłki, co ułatwi podjęcie decyzji o wykorzystaniu konkretnego wariantu. Należy jednak pamiętać, aby w kopertach bąbelkowych nie transportować przedmiotów o ostrych krawędziach, o dużej masie oraz objętości, a także wykonanych z delikatnego szkła. W tych przypadkach koperty mogą stanowić tylko dodatkowe zabezpieczenie uzupełniające kartonowe pudełko do transportowania.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *