wnioski na dotacje unijne

Dotacje dla małych firm – czy warto?

Jakiś czas temu możliwości skorzystania z dotacji na założenie lub rozwój firmy były niemal nieograniczone, w związku z czym właściwie każdy z nas znał kogoś, kto z nich skorzystał. Obecnie sprawa nie jest aż tak prosta, jednak wciąż istnieje kilka programów wspierających przedsiębiorców. Czy warto się nimi zainteresować?

Dotacje unijne dla małych firm

Każdy, kto prowadzi małe przedsiębiorstwo lub zastanawia się nad jego założeniem, zdaje sobie sprawę z wiążących się z tym wyzwań. Początki zwykle bywają najtrudniejsze – należy nie tylko stworzyć od zera swoją markę, wymyślić profil oraz dopełnić wszelkich formalności, ale również znaleźć na to wszystko pieniądze. Inwestycje bywają naprawdę spore: zakup sprzętu, kursy doszkalające, wynajem lokalu, towar i materiały… Ta lista zdaje się nie mieć końca. Na szczęście istnieje sposób na zdobycie dodatkowych funduszy na ten cel.

pozyskiwanie funduszy unijnych

Pierwszą kategorią osób mogących składać wnioski na dotacje unijne są osoby bezrobotne (zarejestrowane w Urzędzie Pracy) przed 30-tym rokiem życia. Jeśli kandydat spełni wszystkie wymagania, może otrzymać bezzwrotne wsparcie w wysokości nie większej niż sześciokrotność przeciętnego wynagrodzenia. Natomiast osoby, które posiadają powyższych cech, mogą ubiegać się przede wszystkim o korzystne pożyczki.

Jak złożyć wniosek o dofinansowanie?

Nie da się ukryć, że pozyskanie dotacji unijnych na rozpoczęcie lub rozwój działalności stanowi znakomite posunięcie, które w znaczący sposób poprawia konkurencyjność firmy na rynku i zwiększa szanse na przyszłe zyski. Ale jak je zdobyć? Kluczem do sukcesu jest starannie przygotowana dokumentacja aplikacyjna – to właśnie dobrze wypełniony wniosek zwykle przesądza o tym, czy dany przedsiębiorca staje się beneficjentem, czy też zostaje odrzucony. Aby mieć pewność, że nasza aplikacja spełnia wymagania i zawiera wszystkie konieczne elementy, warto skorzystać z usług firmy pomagającej w zdobywaniu tego typu funduszy. Kompetencje i doświadczenie jej pracowników z pewnością zwiększą nasze szanse na pomyślną odpowiedź.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *